wersja polska english version 

Śnieg leżący

Śnieg leżący

Sztuczny śnieg papierowy

Janiszewski
W ofercie dwa rodzaje śniegu celulozowego w trzech wersjach wielkości włókien i pięciu odmianach kolorystycznych...

Używany przez nas sztuczny śnieg papierowy (śnieg celulozowy, celuloza) dzieli się na dwie zasadnicze grupy w zależności od miejsca jego planowanego wykorzystania:

 • niepalny (do dekoracji wewnątrz obiektów, np. sceny teatralne, witryny sklepowe, studio)
 • ekologiczny (stosowany głównie na zewnątrz, nie zawiera szkodliwych dla środowiska związków chemicznych)

Powyższe produkty są wodoodporne i stabilne podczas pracy nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz, śnieg czy wiatr).

Sztuczny śnieg celulozowy występuje w następujących odmianach kolorystycznych:

 • arktyczny biały
 • biały
 • żółto-biały
 • szary
 • czarny
 • na specjalne zamówienie istnieje możliwość jego zabarwienia na dowolny kolor

Sztuczny śnieg papierowy wykorzystywany jest przez nas do tworzenia efektów śniegu leżącego, śniegu padającego a nawet efektu szronu w zależności od wielkości użytych włókien celulozy. Naszym Klientom oferujemy sztuczny śnieg celulozowy o średnicy włókien w zakresie od 2 do 9 mm (drobny, standard, średni).

Sztuczny puch śniegowy

Janiszewski
Puch śniegowy jest niezwykle lekką i drobnoziarnistą substancją wykorzystywaną do tworzenia efektu śniegu leżącego...

Puch śniegowy jest niezwykle lekką i drobnoziarnistą substancją mineralną wykorzystywaną do tworzenia efektu śniegu leżącego podatnego nawet na delikatne ruchy powietrza oraz do uzyskania efektu szronu.

Produkt ten występuje tylko w kolorze białym, jest substancją neutralną dla środowiska, ulega biodegradacji.

Sztuczny śnieg plastic

Janiszewski
Sztuczny śnieg plastic to doskonały materiał do tworzenia efektów śniegu leżącego i padającego...

Sztuczny śnieg plastic to doskonały materiał do tworzenia efektów śniegu leżącego i padającego.

Występuje w kilku odmianach przez co stanowi bardzo popularny i uniwersalny materiał wykorzystywany do tworzenia zimowych efektów specjalnych. Doskonale nadaje się do tworzenia dekoracji wewnątrz obiektów ale z powodzeniem można stosować go również na zewnątrz.

Używane przez nas produkty występują w wersji ogniotrwałej i nieimpregnowanej, nie pylą podczas ich dystrybucji na daną powierzchnię. Oferujemy wykonanie efektu śniegu z wykorzystaniem produktów o gramaturze od 1 do 8 mm (drobny, standard, średni).

Sztuczny śnieg organiczny

Janiszewski
Sztuczny śnieg stosowany w trudno dostępnych miejscach...

W miejscach trudno dostępnych wykorzystujemy produkty śniegowe pochodzenia organicznego - zwykle zabiegi takie pozwalają oszczędzić czas i ograniczyć koszty generowane podczas sprzątania planu po zakończeniu zdjęć.

Sztuczny śnieg organiczny jest używany jako śnieg leżący, ulega bardzo szybkiej biodegradacji, jest nieszkodliwy dla środowiska, nie pozostawia po sobie śladów - produkt w 100% naturalny. 

Niestety jego zastosowanie jest dość mocno ograniczone i niemożliwe do stosowania na szeroką skalę w przypadku dekorowania dużych obiektów - nie jest stabilny w warunkach deszczowych czy nawet w przypadku wysokiej wilgotności otoczenia, podatny na ruch powietrza (wiatr, propellery).

Sztuczny śnieg mineralny

Janiszewski
Sztuczny śnieg mineralny wykorzystywany jest przez nas do tworzenia efektu zbrylonego, zlodowaciałego śniegu...

Dekorowanie za pomocą sztucznego śniegu mineralnego pozwala na uzyskanie efektu w postaci delikatnie zbrylonego i zlodowaciałego śniegu występującego w przyrodzie w okresie zima/wiosna. Stosowany przez nas produkt jest nieszkodliwy dla środowiska i ulega biodegradacji.

Produkt ten podczas dystrybucji na podłożu trawiastym nie pokrywa górnych partii roślin, w przeciwieństwie do innych delikatnych produktów imitujących śnieg, jak:

 • puch śniegowy
 • śnieg papierowy

Końcowy efekt uzyskujemy tylko i wyłącznie w najniższych partiach terenu.

Sztuczny śnieg mineralny może być również wykorzystany do uzyskania efektu skrzenia (skrzypienia pod naciskiem butów, opon) - więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zakładce:

 • sztuczny śnieg skrzący.

Sztuczny śnieg instant

Janiszewski
Śnieg instant to nowość na rynku produktów do tworzenia zimowych efektów specjalnych...

Produkt ten jest imitacją śniegu najnowszej generacji, a zimowe efekty wykonane z jego użyciem nie różnią się wizualnie od prawdziwego śniegu.
Nadaje się do tworzenia efektu śniegu leżącego.

Z uwagi na swój skład i sposób w jaki osiąga się przy jego użyciu finalny produkt ma on zarówno wady i zalety. Oto kilka z nich:

 • jako półprodukt zajmuje bardzo mało miejsca - jego końcowa objętość potrafi wzrosnąć aż 80 razy w stosunku do wielkości pierwotnej, 
 • ulega 100-procentowej biodegradacji dopiero po upływie 5 lat - jest zatem produktem bardzo trwałym,
 • odpowiedni dobór granulacji i końcowej konsystencji umożliwia tworzenie z niego śnieżnych kulek i rzucanie nimi, 
 • jego wewnętrzna polimerowa struktura umożliwia regulowanie końcowego, wizualnego efektu sztucznego śniegu, 
 • pozostają na nim odbite ślady przechodniów, zwierząt i bieżników kół pojazdów,
 • ugniata się pod wpływem nacisku - efekt zapadania się przedmiotów w zaspach śniegu, 
 • końcowy produkt w postaci sztucznego śniegu nie jest stabilny w przypadku opadów deszczu, co prawda nie ulega rozpuszczeniu ale zostaje rozregulowana jego konsystencja i traci porządany efekt

Jedyne co odróżnia nasz produkt od śniegu prawdziwego to jego temperatura - śnieg ten uzyskuje temperaturę otoczenia co znaczy że latem będzie ciepły a zimą zimny, i trwałość - nie topnieje w dodatniej temperaturze...

Sztuczny śnieg pianowy

Janiszewski
Produkt często stosowany jako tło planu, w miejscach gdzie nie rozgrywa się akcja...

Produkt idealny do uzyskania grubej warstwy sztucznego śniegu, często stosowany jako tło planu w miejscach, w których nie rozgrywa się akcja.

Nie nadaje się jednak do zbliżeń w scenach, w których aktor wchodzi w i nterakcję z warstwą leżącego sztucznego śniegu. Imituje zarówno śnieg leżący jak i padający.

Produkt ekologiczny, nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko i nie wymaga sprzątania po zakończeniu zdjęć.

Śnieg pianowy używany do tworzenia efektu śniegu padającego, przy użyciu profesjonalnych urządzeń, pozwala na regulację wielkości opadających płatków w zakresie od ok 1 do ok 15 mm średnicy.
Dzięki tak dużemu zakresowi, przy użyciu dodatkowych urządzeń, możliwe jest stworzenie bardzo wiarygodnego efektu począwszy od drobnego opadu małych płatków śniegu aż po zamieć śnieżną z ogromnymi płatkami śniegowymi.

Polecamy Państwu również inny produkt na bazie piany:

 • sztuczny śnieg padający w sprayu.

Jego rozpylanie odbywa się w prosty sposób bez konieczności użycia dodatkowego sprzętu.
Przy umiejętnym użyciu umożliwia uzyskanie ładnego efektu padającego śniegu w niewielkim kadrze.

Sztuczny śnieg spray

Janiszewski
Sztuczny śnieg w sprayu występuje jako śnieg dekoracyjny leżący i śnieg padający na bazie piany...

Śnieg w sprayu występuje w dwóch odmianach - leżącej dekoracyjnej oraz padającej.

Sztuczny śnieg leżący, z racji na swoją konsystencję, szybkość nakładania na dekorowaną powierzchnię i końcowy wygląd znalazł szerokie zastosowanie w dziedzinie tworzenia efektów specjalnych.

Wykorzystywany jest do szybkiego maskowania niedociągnięć na planie zimowym, świetnie imituje szron/mróz oraz sam w sobie służy do dekorowania niewielkich powierzchni które mają sprawiać wrażenie pokrytych drobnym śniegiem.

Nasze firmowe samochody  zawsze są zaopatrzone przynajmniej w jego kilka opakowań...

Sztuczny śnieg padający w sprayu to produkt na bazie piany. Jednak od zwykłej piany używanej do tworzenia efektu śniegu padającego czy leżącego różni go sposób dystrubucji i trwałość.

Spray nie wymaga dodatkowych urządzeń czy zasilania ze źródła energii elektrycznej - dobieramy dyszę i sypiemy. Niestety jego zasięg jest mocno ograniczony. Trwałość tego produktu jest niemalże znikoma, od momentu rozpylenia sztuczny śnieg padający w sprayu utrzymuje się nie dłużej jak 10 minut.

Zasadniczą zaletą jest to że nie pozostawia on śladów na garderobie aktorów czy statystów co ma związek z jego składem chemicznym.

O ile samodzielne tworzenie efektu śniegu padającego jest sprawą prostą tak koniecznym do spełnienia w tej kwestii warunkiem jest dobór sprayu odpowiedniej firmy, niestety większość oferowanych produktów na naszym rynku nie nadaje się do profesjonalnego użytku.

Sztuczny śnieg skrzący

Janiszewski
Sztuczny śnieg skrzący występuje w dwóch odmianach...

Sztuczny śnieg skrzący występuje w dwóch odmianach, w postaci:

 • sztuczny śnieg mineralny (pół-transparentne drobiny o średnicach od 1 do 5mm)
 • śnieg skrzący na bazie tworzywa sztucznego.

Możliwe jest, celem uzyskania pożądanego efektu, zastosowanie jednego dedykowanego produktu, ich połączenia lub dowolnej mieszanki z pozostałymi produktami śniegowymi.

Produkt ten często stosowany jest w połączeniu ze:

 • sztucznym śniegiem mieniącym,

co pozwala na osiągnięcie efektu mieniacego się w promieniach słońca śniegu, o zlodowaciałej strukturze która pod naciskiem nóg przechodniów lub kół pojazdów powoduje efekt skrzenia (skrzypienie pod naciskiem butów, opon).

Sztuczny śnieg mieniący

Janiszewski
Śnieg mieniący używany jest przeważnie jako dodatek do efektu tworzonego przez inny produkt śniegowy...

Sztuczny śnieg mieniący stosowany jest przeważnie w połączeniu z dowolnym produktem, imitującym śnieg leżący, jako dodatek pozwalający na uzyskanie efektu mieniących sie na powierzchni śniegu promieni słonecznych.

Często stosowany w połączeniu ze

 • śniegiem skrzącym,

pozwala uzyskać efekt mroźnego, słonecznego dnia.

Sztuczny śnieg sodowy

Janiszewski
Śnieg sodowy to najtańsza na rynku wersja skrzypiącego śniegu leżącego, szron sodowy nakładamy na szybę za pomocą gąbki lub waty...

Śnieg sodowy, odpowiednio przygotowany, jest biodegradowalnym produktem doskonale imitującym śnieg skrzący (skrzypiący). 

Szron sodowy podobnie jak i śnieg powstaje w wyniku egzotermicznej reakcji chemicznej, nakładany na szybę za pomocą gąbki lub waty, ze względu na zapach zaleca się jego stosowanie od zewnętrznej strony szyb. Zmywa się ciepłą wodą, nie ma konieczności domywania szyb z jego pozostałości.

News:

Muzeum Motoryzacji Topacz

Lada dzień spotkanie i dyskusja dotycząca nowych elementów dekoracyjno-scenograficznych dla naszego Klienta ...

Subwencja PFR 2.0

Rzutem na taśmę udało się nam podpisać umowę na subwencję naszej działalności ...

Śnieg do serialu TVP

W kwietniu wracamy na plan serialu Dom pod Dwoma Orłami - tym ...

Dom pod Dwoma Orłami

W grudniu 2019 rozpoczynamy budowę basen do serialu Dom pod Dwoma Orłami...

© 2012 janiszewski.net.pl   Wszelkie prawa zastrzezone. Jakiekolwiek wykorzystanie materialów tylko za wyrazna zgoda redakcji portalu.  Powered by CMS ESI.