wersja polska english version 

Sztuczny śnieg spray

Sztuczny śnieg spray

Śnieg w sprayu występuje w dwóch odmianach - leżącej dekoracyjnej oraz padającej.

Sztuczny śnieg leżący, z racji na swoją konsystencję, szybkość nakładania na dekorowaną powierzchnię i końcowy wygląd znalazł szerokie zastosowanie w dziedzinie tworzenia efektów specjalnych.

Wykorzystywany jest do szybkiego maskowania niedociągnięć na planie zimowym, świetnie imituje szron/mróz oraz sam w sobie służy do dekorowania niewielkich powierzchni które mają sprawiać wrażenie pokrytych drobnym śniegiem.

Nasze firmowe samochody  zawsze są zaopatrzone przynajmniej w jego kilka opakowań...

Sztuczny śnieg padający w sprayu to produkt na bazie piany. Jednak od zwykłej piany używanej do tworzenia efektu śniegu padającego czy leżącego różni go sposób dystrubucji i trwałość.

Spray nie wymaga dodatkowych urządzeń czy zasilania ze źródła energii elektrycznej - dobieramy dyszę i sypiemy. Niestety jego zasięg jest mocno ograniczony. Trwałość tego produktu jest niemalże znikoma, od momentu rozpylenia sztuczny śnieg padający w sprayu utrzymuje się nie dłużej jak 10 minut.

Zasadniczą zaletą jest to że nie pozostawia on śladów na garderobie aktorów czy statystów co ma związek z jego składem chemicznym.

O ile samodzielne tworzenie efektu śniegu padającego jest sprawą prostą tak koniecznym do spełnienia w tej kwestii warunkiem jest dobór sprayu odpowiedniej firmy, niestety większość oferowanych produktów na naszym rynku nie nadaje się do profesjonalnego użytku.

© 2012 janiszewski.net.pl   Wszelkie prawa zastrzezone. Jakiekolwiek wykorzystanie materialów tylko za wyrazna zgoda redakcji portalu.  Powered by CMS ESI.