wersja polska english version 

Film, reklama, teatr, TV

Scenografia do filmu, reklamy, teatru i telewizji

Scenografia filmowa, reklamowa, teatralna czy telewizyjna realizowana jest zwykle według uprzednio przygotowanej przez zlecającego koncepcji. Budowa scenografii w tym wypadku ma na celu przedstawienie plastycznej wizji tworzonego przez producentów dzieła co w znacznym stopniu ogranicza zakres pracy naszej firmy.

Tutaj "chowamy w kieszeń" naszą fantazję i kreatywność a skupiamy się na wykonaniu konkretnych, z góry narzuconych prac. Zakres używanych materiałów zawęża się również zwykle do kilku - w przypadku budowy scenografii filmowej z okresu II Wojny Światowej używamy drewna, zapraw, farb czy sztukaterii na bazie styropianu. Produkcja scenografii do reklam, teatru czy opery zamyka się zazwyczaj również w określonych ramach czasowych, które narzucają użycie konkretnych materiałów i technik ich nakładania/montażu. 

Przy takich zleceniach skupiamy się na precyzji wykonania poszczególnych elementów. 

Większe możliwości daje praca dla telewizji, to zwykle współczesne programy, w których scenografia realizowana jest według konkretnego projektu, koncepcji jednakże umożliwia ona zazwyczaj zastosowanie jednego z kilku alternatywnych materiałów pozwalających uzyskać konkretny, wymagany przez Klienta efekt. Tutaj, prócz samych prac montażowych, oferujemy doradztwo które zwykle pozwala na przynajmniej częściowe ograniczenie kosztów całej produkcji.

News:

Muzeum Motoryzacji Topacz

Lada dzień spotkanie i dyskusja dotycząca nowych elementów dekoracyjno-scenograficznych dla naszego Klienta ...

Subwencja PFR 2.0

Rzutem na taśmę udało się nam podpisać umowę na subwencję naszej działalności ...

Śnieg do serialu TVP

W kwietniu wracamy na plan serialu Dom pod Dwoma Orłami - tym ...

Dom pod Dwoma Orłami

W grudniu 2019 rozpoczynamy budowę basen do serialu Dom pod Dwoma Orłami...

© 2012 janiszewski.net.pl   Wszelkie prawa zastrzezone. Jakiekolwiek wykorzystanie materialów tylko za wyrazna zgoda redakcji portalu.  Powered by CMS ESI.